Demo

Digit Daily Diary

Grab a coffe, take a seat, maybe listen to some music and relax by reading our digit daily diary. We want to share our minds and knowhow with you and the whole world!

Blog phones

دوره های داخلی

یکی از ماموریت های این مجموعه توانمندسازی مدیران و کارشناسان شهردارهای مختلف کشور با آخرین دستاورهای علمی، تحقیقاتی و اجرایی در حوزه مدیریت و اجرای پروژه های شهری است که در این راستا با بهره گیری از توان علمی اساتید داخلی و مدیران اجرایی، کارگاه ها و سمینارهای مرتبط برگزار می گردد. در این زمینه شهرداریهای محترم می توانند دوره های پیشنهادی خود را مطرح نموده تا هماهنگیهای لازم جهت برگزاری این دوره ها انجام گیرد. ضمنا با اشتراک در خبرنامه موسسه شهرهای سبز که در صفحه نخست سایت موجود است می توانید از دوره های آتی مجموعه باخبر شوید.

 

دوره های داخلی موسسه شهرهای سبز

تماس با ما

نشانی : تهران - خیابان نیاوران - خیابان جبلی - کوچه نور افشار سوم - بن بست معصومی - پلاک 8 - طبقه 2

تلفکس : 22824835

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

کنفرانسها و رویدادها

کنفرانس بین المللی شهرهای سبز : در طول تاریخ همواره دوره های مختلف شهرنشینی ملاک میزان پیشرفت بشر بوده و انسان در جهت بهبود شرایط زندگی خود در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. در طول قرن بیستم به دلیل اولویت های اقتصادی، گسترش شهرنشینی راهی جز پذیرش بی حد و مرز جمعیت و بدون لحاظ نمودن فاکتورهای زیست محیطی نداشت. این درحالیست که طی سالهای گذشته میزان اثرات مخرب زیست محیطی حتی از لحاظ اقتصادی نیز کشورها را دچار بحران های جدی نموده است. از اینرو توجه به اصلاحاتی در خصوص گسترش شهر با لحاظ شاخص های زیست محیطی برای اولین بار در اجلاس ریودوژانیرو به عنوان سنگ بنای اصلی این موضوع مورد توجه مسئولان شهری در سطح بین المللی قرار گرفت. در جهت حل این معضلات یکی از موضوعاتی که در چند سال اخیر، ذهن متخصصان شهری را به خود مشغول نموده، ساخت شهرهایی است که در آنها کلیه شاخص های زیست محیطی و توسعه پایدار در قالب 9 عنصر رعایت شده و اصطلاحا از آن به "شهر سبز" یاد می شود. شهرهایی که در زمینه حمل ونقل پاک، معماری سبز، مدیریت بازیافت وپسماند، اقتصاد سبز، استفاده از فناوری اطلاعات، کشاورزی شهری، استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر، صنایع سبز و مدیریت منابع آب حرفهای جدیدی برای گفتن خواهند داشت. با عنایت به این موضوع، موسسه مطالعات و برنامه ریزی شهرهای سبز آسیا جهت بررسی ابعاد مختلف این چالش در صدد برگزاری "کنفرانس بین المللی شهرهای سبز" می باشد تا بدینوسیله با هم اندیشی مدیران، اساتید و کارشناسان داخلی و بین المللی به بررسی راهکاری جامع و فراگیر در جهت حل معضلات زیست محیطی شهرها پرداخته شود.

کار گروه ها

فعالیتهای موسسه مطالعات و برنامه ریزی شهرهای سبز در جهت نیل به اهداف توسعه پایدار شهری در قالب 3 کار گروه زیر خلاصه می شود :

  • کارگروه مشاوره و مدیریت پروژه های شهری
  • کارگروه همکاریهای بین المللی
  • کارگروه کنفرانس بین المللی شهرهای سبز

 

 

 

 

کارگروه همکاریهای بین المللی

بهره گیری از توانمندی کارشناسان و صاحب نظران بین المللی در زمینه مسائل مربوط به توسعه پایدار و همچنین انجام مقدمات و آموزشهای لازم جهت دریافت گواهینامه های زیست محیطی در دستور کار کارگروه همکاریهای بین المللی قرار دارد. از دیگر فعالیتهای این بخش می توان به برگزاری جلسات مشترک جهت تبادل نظرات مابین مدیران ارشد شهری با موسسات و نهادهای بین المللی در حوزه مدیریت شهری اشاره نمود.

مقالات دیگر...